Pokud ještě nemáte registraci je možné pouze nahlédnout na volné termíny. Pro objednání je nutné se registrovat, jak popisuje předchozí kapitola.
Objednání se provádí přes ikonku Objednávky návštěv eservices-objednani-ico-html5. Způsob zobrazení okna návštěv může být odlišný v závislosti na nastavení zařízení.
Pro novou návštěvu je nutné v části Důvod návštěvy vybrat Druh návštěvy, pokud chcete, můžete vybrat i konkrétního lékaře. Poté se zobrazí po pravé straně kalendář se zvýrazněnými dostupnými termíny. Vyberte týden, které vám vyhovuje a poté ve spodní části konkrétní čas. Rozmezí časů lze omezit v nastavením sekce Denní doba, výběrem požadovaného typu hledání . Poté se vám zobrazí pouze termíny, ve kterých jsou dostupné vámi zvolené časy objednání.
Na nové stránce můžete zvolit, zda-li chcete připomenout návštěvu den předem pomocí e-mailu, připojit poznámku pro lékaře a pokud jste si nezadali v profilu číslo telefonu, budete ho muset vyplnit, abyste mohli objednávku odeslat. Objednávku návštěvy odešlete k lékaři tlačítkem [Objednávka návštěvy]. O doručení budete informováni e-mailem, stejně jako o schválení nebo zamítnutí návštěvy.
V horní části stránky je možné se přepnout na Moje návštěvy, kde vidíte seznam existujících návštěv a jejich stav: ico-prijato-ke-schvaleni Přijato ke schválení, ico-schvalena-navsteva Schválená návštěva , ico-zamitnuta-navsteva zamítnutá návštěva. V posledním případě, může být uveden důvod zamítnutí návštěvy. Návštěvy je možné třídit dle lékaře, nebo seřadit v jednotlivých sloupcích, kliknutím na odkaz Seřadit podle:. Návštěvu je možné zrušit nebo přesunout tlačítkem [Změnit]. Pokud je tlačítko neaktivní, lékař nepovoluje zrušení návštěvy elektronicky. V tomto případě zrušte návštěvu jiným způsobem (např. telefonicky).